Falck.com  | Kontakt
 
 
 
 
Home : Novinky

Novinky
FALCK ZÁCHRANNÁ MÁ NAJLEPŠIU POSÁDKU RÝCHLEJ ZDRAVOTNEJ POMOCI
15.10.2009

Falck Záchranná, najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku zorganizovala finále 1. ročníka internej súťaže Falck Záchranná Rescue 2009. Desať dvojčlenných posádok rýchlej zdravot

Interná súťaž posádok RZP, Falck Záchranná Rescue 2009, sa začala v júni a do konca septembra sa uskutočnilo desať regionálnych kôl, pričom z každého postúpil do celofiremného finále víťazný tím. Dnes si tak zmeralo sily 10 najlepších posádok RZP, pričom najúspešnejšími boli posádky z regiónov Martin, Prešov a Humenné. „Hlavný cieľ tejto rodiacej sa tradície je spojený s celosvetovo aplikovanou filozofiou Falcku, a tou je snaha vytvárať svojim zamestnancom príležitosti k neustálemu vzdelávaniu", hovorí Mgr. Ján Šteso generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Falck Záchranná a.s. „Správnosť tejto cesty potvrdzujú aj úspechy našich kolegov z národných a medzinárodných záchranárskych súťaží. Najčerstvejší sa viaže k najvýznamnejšej súťaži na Slovensku - Záchrana, kde naše posádky dosiahli tohto roku vynikajúce výsledky: obsadili dve druhé miesta a získali jedno víťazstvo", dodáva J. Šteso.

Falck je v súčasnosti v Európe a aj na Slovensku najväčším poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby a v rámci skupiny Falck v Európe sú rozšírené rôzne tréningové programy pre zamestnancov. Interná súťaž Falck Záchranná Rescue je však jedinečnou a Slovensko je prvou krajinou v skupine Falck, ktorá takéto podujatie pre svojich záchranárov pripravila. „Naša spoločnosť vyvíja úsilie o neustále zdokonaľovanie edukačného a tréningového procesu. Snažíme sa zvyšovať našim záchranárom latku kvality v diagnostike, liečbe a starostlivosti o pacienta", hovorí o cieľoch internej súťaže MUDr. Jozef Karaš, MPH, Medicínsky riaditeľ spoločnosti Falck Záchranná. „Zároveň preverujeme aj tímovú spoluprácu posádok a podporujeme zdravú rivalitu medzi regiónmi", dodáva J. Karaš.

Spoločnosť Falck Záchranná práve pre zabezpečenie kontinuálneho a profesionálneho vzdelávania záchranárov zriadila Edukačné a tréningové centrum (ETC). Hlavným zámerom ETC je zvyšovanie štandardu služieb poskytovaných zdravotníckymi záchranármi z hľadiska odborného i organizačného. „Usilujeme sa prispieť k dosiahnutiu úrovne záchrannej zdravotnej služby vo vyspelých krajinách EÚ a to nielen v prípade pracovníkov Falck Záchrannej ale všetkých záchranárov na Slovensku", uzatvára J. Karaš. 

Súťaž Falck Záchranná Rescue podporili partneri: Porsche Inter Auto Slovakia, spol. s r.o.; Slovanet, a.s.; Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.; Diners Club Slovakia, s.r.o.; PROSOFT, spol. s r.o. Košice; SLOVNAFT a.s., T-Mobile Slovensko; a.s. a Le Chéque Déjeuner s.r.o.Aktuálne

Falck v PSA Peugeot Citroën
25.02.2013
Od začiatku roka sa o zdravie viac ako 3.000 zamestnancov trnavského výrobného závodu PSA Peugeot Citroën Slovakia stará spoločnosť Falck Healthcare a.s.

Čítaj viac


Falck – nový prevádzkovateľ dopravnej zdravotnej služby
27.12.2012
Od 1. januára 2013 spoločnosť Falck Záchranná a.s. štartuje prevádzku dopravnej zdravotnej služby pre Bratislavu a okolie.

Čítaj viac


Zdravotnícky tím Falck dostal pochvalu od FIA
02.07.2012
Falck dostal za profesionálne zabezpečenie zdravotnej asistencie na prestížnych automobilových pretekoch uznanie.

Čítaj viac


Archív noviniek
 

Pracovná ponuka

Lekár Rýchlej lekárskej pomoci
Informácia pre budúcich zamestnancov a partnerov

Čítaj viac

 
© Falck Záchranná a.s., Bačíkova 7, 040 01 Košice  |  tel: 0650 586 868  |  fax: +421 55 28 13 301
Podmienky používania  |  Prehlásenie o prístupnosti  |  Na Vaše otázky radi odpovieme na: info@falck.sk